Koło Naukowe Genetyki i Epigenetyki

Aktualno¶ci
Archiwum
Seminaria
Badania
Działalno¶ć

Bardzo wa¿n± czê¶ci± ¿ycia Ko³a jest prowadzenie samodzielnych projektów badawczych. Prowadzimy je dziêki wielkiej przychylno¶ci Zak³adu Biologii Systemów oraz Zak³adu Cytologii. Udostêpniaj± nam swój sprzêt i odczynniki, a pracownicy s³u¿± nam rad± i pomoc± przy przeprowadzaniu do¶wiadczeñ.

Projekty badawcze Ko³a s³u¿± kilku celom. Dziêki nim mamy swój wk³ad w rozwój wiedzy i ogromne mo¿liwo¶ci rozwoju. M³odsi studenci zdobywaj± do¶wiadczenie w laboratorium (czêsto tu robi± pierwsze kroki w biologii molekularnej), ucz± siê nowych technik i pracy w zespole. Starsi natomiast, oprócz poszerzania swojej wiedzy i zdobywania nowych umiejêtno¶ci, ucz± siê organizacji pracy i samodzielnego planowania do¶wiadczeñ.

Swoj± dzia³alno¶ci± w ramach projektów badawczych chcemy pokazaæ, ¿e biotechnologia i biologia to nie tylko nudne wyk³ady i æwiczenia, ograniczaj±ce siê do zmieszania roztworu A z próbk± B, ale przede wszystkim samodzielna praca w laboratorium. To w³a¶nie "praca w labie" kszta³tuje dobrego naukowca. Pamiêtaj±c o tym, nasze Ko³o, oprócz cotygodniowych seminariów oraz udzia³u w licznych imprezach o charakterze bardziej lub mniej naukowym, daje swoim cz³onkom okazjê do pracy nad interesuj±cymi projektami w mi³ym i sympatycznym gronie w nowoczesnym laboratorium. Wspó³praca przy projektach pozwala studentom wszystkich lat i kierunków (a szczególnie tym m³odszym) uczyæ siê nowych technik biologii molekularnej oraz rozwijaæ praktyczne umiejêtno¶ci pracy w laboratorium, jak¿e niezbêdnych biologowi molekularnemu, a przydatnym tak¿e biologom, którzy nie nazywaj± siebie molekularnymi:). Nasze projekty pozwalaj± tak¿e na poznanie wielu przydatnych rzeczy, m. in. co trzeba umieæ na egzamin z Biochemii ;) czy jak zdobyæ praktyki za granic±. Dlatego gor±co Was zachêcamy do kontaktu z nami i do wspólnego "siedzenia w labie" przy naszych projektach, których opis znajdziecie poni¿ej.




KNGiE prowadzi obecnie cztery projekty badawcze.

Zakoñczone projekty KNGiE
  • Produkcja termostabilnej polimerazy Pfu
  • Opracowanie metody powtórnego wykorzystania mikromacierzy oligo-DNA
  • Badanie przenikalno¶ci bromku etydyny przez ró¿ne rodzaje rêkawiczek laboratoryjnych
  • Otrzymywanie ligazy z faga T4 - projekt o charakterze szkoleniowym
Cz³onkowie naszego Ko³a bior± równie¿ aktywny udzia³ w miêdzynarodowym konkursie iGEM. We wspó³pracy z Ko³em Naukowym Biologii Molekularnej UW oraz Ko³em Naukowym Mikrobiologii UW przygotowali¶my projekt Stworzenie uk³adu szczepów bakteryjnych do selekcji i nadekspresji fragmentów przeciwcia³ (iGEM 2008). Projekt zawkalifikowa³ siê do grona br±zowych medalistów podczas fina³ów konkursu, odbywaj±cych siê w listopadzie 2008 r. w MIT, USA. Ko³o bra³o tak¿e udzia³ w przygotowaniach do konkursu iGEM 2009 (medal srebrny), iGEM 2010 (medal z³oty) i iGEM 2011 (medal srebrny) oraz wspó³tworzy projekt na iGEM 2012.


O kole
Linki
Kontakt
Galeria
Forum

Koło Naukowe Genetyki i Epigenetyki
Wydział Biologii Uniwersytet Warszawski